fbpx
   

На полігоні під Житомиром пластуни пройшли вишкіл десантника

Події | 17:59, 20.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

20 серпня на полігоні поблизу Житомира 40 пластунів з різних міст України, які беруть участь у таборі “Легіон”, пройшли вишкіл десантника.

Про це Суспільному розповів організатор табору Богдан Пацкань.

За його словами, вишкіл пластунів триває 14 днів. Протягом цього часу хлопці та дівчата віком від 14 до 18 років живуть у наметовому містечку на території полігону й вивчають військову службу та проходять десантну підготовку.

“Програма табору поділена на три етапи. Перший етап – це навчання, де дітей вчать основам, другий етап – це рейд, де вони мають вже починати застосовувати ті вміння і навички, які здобули. І от зараз відбувається вже фінальний етап, етап максимального показу всіх цих навиків – і тактичних, і з пересування на місцевості та інших”, – сказав Богдан Пацкань.

Офіцер 199 навчального центру Десантно-штурмових військ Олександр Горбик говорить, що підготовка пластунів у таборі “Легіон” майже не відрізняється від підготовки курсантів навчального центру. Молоді люди, як і майбутні десантники, протягом двох тижнів проходять курс молодого бійця.

“Мешкають вони у наметах, у польових умовах, самі собі готують їжу, – каже офіцер. – Кожен день у них ранній підйом, нічні варти, охорона табору, пересування по полігону для виконання завдань за своїм планом, а також за планом, який надається для проведення зборів нашими інструкторами”.

20 серпня учасники табору проходили тактично-вогневу підготовку, де дві команди намагалися захопити прапор, використовуючи замість зброї пейнтбольні маркери.

“Ми попередньо перед боєм програли тактику, але потім під час бою ми її змінили, тому що вилетіли кілька гравців. Проте виграти все рівно у нас вийшло. Було відчутно, що тебе позаду дійсно хтось прикриває, і ти можеш спокійно бігти вперед”, – розповів учасник табору Богдан.

Далі учасники табору проходили вогневу смугу перешкод із палаючими шинами, напалмом та їдким димом від димових шашок. На деяких ділянках смуги перешкод температура сягала понад 100 градусів за Цельсієм. Команда повинна була пройти повз колючий дріт, перелізти через стіну, подолати смугу перешкод серед димової завіси та палаючих шин.