fbpx
   

На пішохідних переходах автошляхів Житомирщини з’являються пристрої підвищеної видимості

Інфраструктура | 09:20, 18.08.2020
 Поділитися

Поділитися в

144 пішохідні зони на автодорогах Житомирської області обладнали автономними комплексами підвищеної видимості. Пристрої працюють на живленні від сонячної енергетики, – повідомляє Суспільне.

За словами заступника керівника Служби автодоріг в області Івана Прокопіва, автономні комплекси встановили на 5-ти автомобільних магістралях у напрямках Ковеля, Могильова- Подільського, Чернівців, Шепетівки та Попільні.

“Система працює від сонячного освітлення. Вона є автономною і повністю забезпечує дотримання усіх норм безпеки дорожнього руху на пішохідних переходах. Тут є належне освітлення, як у денний, так і в нічний час доби. У денний час доби водії, наближаючись до таких пішохідних зон, орієнтується за допомогою жовтих маячків, а в нічний час доби – за допомогою контрастного освітлення плюс жовтого миготіння світлофора. Це дає їм змогу отримати інформацію про те, що попереду – пішохідний перехід, а відтак обрати безпечну швидкість”.- сказав Іван Прокопів.

Пресофіцер патрульної поліції області Ігор Іванюк розповів, що цього року на дорогах області загинуло 26 пішоходів через наїзди на них автомобілів.

Ігор Іванюк: “Із 1-го січня 2020-го року на автошляхах області сталося 502 аварії із потерпілими. З них – 126 за участі пішоходів. У результаті 26 пішоходів загинули. Тому будь-які зміни в організації дорожнього руху, спрямовані на підвищення безпеки пішоходів, це завжди на користь”.

За словами Івана Прокопіва, розпорядником грошей для облаштування пішохідних переходів підвищеної видимості є Міністерство інфраструктури України, а замовником – державне підприємство “Фінансування інфраструктурних проектів”.

На сьогодні працюють у тестовому режимі та готується документація для їх передачі на баланс Служби автомобільних доріг у Житомирській області.