fbpx
   

На кордоні з Білоруссю стартувала спецоперація «Полісся»

Cуспільство | 13:07, 24.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Проводитиметься прикордонна операція спільно з Національною поліцією, Національною гвардією, Збройними силами та резервами з метою недопущення міграційної кризи та протидії протиправній діяльності.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Спецоперацію координує ДПСУ, вона проводиться спільно з Національною гвардією, поліцією, Збройними силами та іншими задіяними резервами.

Це подальші заходи для нарощення охорони та захисту українського кордону з метою недопущення міграційної кризи та протидії протиправній діяльності.

За словами першого заступника голови Державної прикордонної служби України Володимира Нікіфоренка, на сьогодні на українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та ймовірність перенаправлення потоків мігрантів до України і тому правоохоронні органи спільними зусиллями вже вживають заходів з нарощення системи охорони кордону на цій ділянці.

«Для подальшого реагування на можливе ускладнення ситуації спільно з взаємодіючими державними структурами узгоджено проведення спільної спеціальної прикордонної операції та опрацьовано відповідний план. І вчора ввечері вона офіційно розпочалася», – заявив Нікіфоренко.

Перший заступник голови ДПСУ додав, що її головне завдання – не допустити перетину нелегальними мігрантами державного кордону та потрапляння їх в Україну, і для цього забезпечується координація дій усіх задіяних сил.

Для керівництва операцією та оперативного обміну інформацією організовано роботу Міжвідомчих координаційних штабів на центральному та обласних рівнях, на тактичному (районному) рівні утворено координаційні групи управління.

Контроль за режимом державного кордону здійснюватиметься збільшеними прикордонними нарядами з одночасним нарощуванням сил та засобів на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів.

В охороні кордону застосовуватиметься для патрулювання і моніторингу авіація, безпілотні авіаційні комплекси, а також технічні засоби спостереження.

Окрім цього, передбачене посилення прикордонного режиму вздовж українсько-білоруської ділянки державного кордону. У межах контрольованих прикордонних районів відбуватимуться виставлення контрольних постів на автомобільних дорогах та патрулювання основних шляхів, що прямують до державного кордону, перевірки автобусних та залізничних станцій, проведення превентивних заходів в населених пунктах прикордоння.

Також, за повідомленням пресслужби Національної поліції Житомирщини, 24-25 листопада на територіях прикордонних громад області відбудуться масштабні командно-штабні навчання за участі поліцейських, нацгвардійців, прикордонників, рятувальників, представників Державної міграційної служби та інших зацікавлених структур.

Навчання відбудуться на території Коростенського району. Їх мета: відпрацювання спільного алгоритму протидії незаконному перетину кордону України, а також виконання комплексу інших заходів, спрямованих на удосконалення міжвідомчої взаємодії.

Під час навчань в окремих прикордонних громадах можливе обмеження руху транспортних засобів і пішоходів. Здійснюватиметься перевірка документів, що посвідчують особу, огляд особистих речей та автомобілів тощо.