fbpx
   

МОЗ рекомендує ввести жорсткий локдаун у перших числах січня – Степанов

Здоров'я | 14:37, 4.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

Міністерство охорони здоров’я вважає, що до кінця грудня недоцільно вводити жорсткий карантин. Натомість відомство пропонуватиме уряду ввести локдаун із початку січня на три тижні, – повідомляє Громадське.

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив на брифінгу 4 грудня.

«У кінці січня й на початку лютого ми очікуватимемо пік захворюваності на грип. Це призведе до серйозного навантаження на медичну систему. До цього періоду потрібно підійти з мінімальними цифрами захворюваності на COVID-19, зокрема з мінімальною кількістю госпіталізованих», ㅡ зазначив Степанов.

Тому МОЗ не рекомендуватиме вводити жорсткий карантин до кінця грудня, бо «бачать стабільний приріст нових випадків без різких стрибків». Але запропонує локдаун із початку січня на три тижні, щоб збити хвилю розповсюдження коронавірусу та розвантажити лікарні.

«Наша медична система витримає те навантаження, яке зараз є через COVID-19… Ми можемо говорити, що витримаємо до кінця грудня», ㅡ запевняє міністр.

Які саме обмеження передбачатиме локдаун, Степанов поки не пояснив.

Оновлено: прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що про конкретні обмеження повідомлять на засіданні уряду у середу, 9 грудня. Водночас роботу транспорту обмежувати не будуть, зокрема залізничне та авіасполучення, міський громадський транспорт, міжміське сполучення закриватися не буде.

Крім того, міністр заявив, що «карантин вихідного дня» був ефективним, бо зміг зменшити динаміку захворюваності, хоча максимального ефекту від цих обмежень не отримали. За словами Степанова, МОЗ очікувало зменшення кількості нових випадків на 20%, але цього досягти не вдалося.