fbpx
   

Міністр Степанов перевірив три лікарні у Житомирі

Медицина | 09:31, 30.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов без попередження перевірив три житомирські лікарні, які приймають хворих на COVID-19. Він проінспектував обласну клінічну лікарню ім.О.Гербачевського та міські лікарні №1 та №2.

Про це Максим Степанов повідомив ввечері 29 листопада на своїй сторінці у Facebook.

“Відвідав міську лікарню міста Житомир №1, міську лікарню №2 ім. В.П.Павлусенка та обласну клінічну лікарню ім.О.Ф.Гербачевського. Усі ці медичні заклади наразі приймають пацієнтів із COVID-19.

Ситуація в перших двох лікарнях:

  • киснем ці медичні заклади забезпечені повністю, є навіть істотний запас концентраторів: у міській лікарня №1 вільних ліжок із киснем під COVID-19 станом на зараз – 66, у лікарні №2 – 127.
  • поспілкувався з кількома пацієнтами — жодних проблем із госпіталізацією в них не виникло. З лікарських засобів нічого не докуповують, окрім вітамінів;
  • оптимістично налаштований і медичний персонал, зокрема проблем із надбавками там також немає.

А от у Житомирській обласній лікарні виявилося чимало проблемних питань.

Під лікування COVID-19 цей заклад було відведено ще 6 листопада, однак договір із Національною службою здоров’я у них досі не підписано. Водночас там вже приймають хворих на коронавірус, станом на сьогодні туди госпіталізовано 11 осіб.

Щодо інфекційного контролю у цій лікарні — ситуація жахлива, адже його немає. Крім того, як мені стало відомо після розмови з лікарями, вони не мають повного доступу до засобів індивідуального захисту, якими заклад забезпечено повністю.

Також виявив суттєві проблеми з подачею адекватної статистики по кисневих точках. Подано було 117, в реальності ж — 66.

Виявилося, що в статистику потрапляють начебто “вільні” кисневі точки, однак вони розташовані у відділеннях, які не відведені під лікування COVID-19 (наприклад, реанімаційних, де лікуються хворі з інфарктами або інсультами). Це неприпустимо, адже вони НЕ МОЖУТЬ бути використані під COVID-19″, – написав Максим Степанов.