fbpx
   

Маленькі житомиряни вчилися майстерності акварельного живопису

Події | 14:15, 24.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Учора житомирські діти знайомилися з красою акварельного живопису. Відчути акварель та її можливості допомагали дітлахам викладачі художньої школи імені Віктора Шкуринського. А майстерклас приурочили до Міжнародного дня акварелі, що відзначається 23 листопада.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Житомирської міської ради.

«Сьогодні діти будуть використовувати сіль в поєднанні з аквареллю. Акварель любить воду. Якщо на фарбу потрапляє сіль, вона вбирає колір, і виходять білі плями – пухнасті та дуже схожі на сніг. Для дітей такі несподівані ефекти є цікавими. Спирт у поєднанні з аквареллю теж дає білі плямки. Важливо, щоб діти вчилися мислили творчо та креативно», – говорить Наталія Королевич, вчителька образотворчого мистецтва в художній школі. Каже, сама залюблена у мистецтво акварельного живопису. «Акварель дуже ніжна та легка. Колір плавно переходить в інший. Накладається шарами, ніби скло на скло. Можна вдало передати атмосферу плановості. Жодною іншою технікою так не зробиш. На перший погляд, ніби все просто. Та насправді аквареллю помилку вже не виправиш. Це складний художній інструмент», – каже художниця.

Дітлахи активно проявляли творчий інтерес та вчилися використовувати несподівані відтінки. А надихали їх картини народного художника Івана Марчука, теж із зимовими пейзажами. Хтось тільки знайомився з аквареллю, а хтось вже удосконалював свою майстерність.

Десятирічна Марійка Дишкант з восьмирічного віку займається малюванням у музичній школі імені Б. М. Лятошинського. Дівчинка каже, з технікою акварелі вже знайома. «У мене вдома є багато осінніх пейзажів. Ми в школі почали використовувати акварель, і наступні пейзажі вже будуть зимовими. А цей, створений сьогодні, – перший», – розповідає Марійка.

Семирічна Марійка Микулін найбільше любить малювати звірів та природу. Відвідує заняття з малювання у Центрі творчості дітей та молоді, але з аквареллю знайомиться вперше.

Малювали дітлахи перший сніг. Зізнаються, що давно його чекали. Символічно, що за вікном перший сніг таки пішов, і бажання дітлахів здійснилося.

Мазок за мазком, шар за шаром – і на папері з’являлися шедеври зимових краєвидів. Творці малюнків самі вражені від несподіваних ефектів. Кажуть, вивчені техніки використовуватимуть у подальшому малюванні і не збираються зупинятися на шляху до художньої досконалості.