fbpx
   

“Кращий художник – 2021”: митці з інших міст показують, яким бачать Житомир

Культура | 16:18, 11.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

Житомир – на живописних полотнах професійних художників. 11 серпня 30 майстрів з різних міст відтворюватимуть на картинах житомирські місцини. Митці кажуть: центр міста вражає історичною архітектурою та колоритністю. 

Про це повідомила Житомирська міська рада.

Вже третій рік поспіль Житомир зустрічає мистецький пленер «Кращий художник». Для одеситки Євгенії Божко житомирські краєвиди не є новими: художниця приїхала втретє. Кожного разу бачить місто іншими очима: сьогодні – сонячне, таким і постане на картині. У доробку мисткині – полотно із зображенням вулиці Михайлівської. «Ця робота – найгарніша, – показує. – Я позаминулого року писала пейзаж на одній з житомирських вулиць. Місцеві не впізнають місце, а мені воно так сподобалося!»

Китайський художник Чжан Сюєчен – студент київської Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Каже, вразила старовинна архітектура будівель вулиці Михайлівської. «У Китаї таких немає. Історичні споруди мене цікавлять найбільше. Житомир – красиве та цікаве місто».

Найстарший учасник пленеру – 61-річний художник з міста Вараш, що на Рівненщині. Сергій Максимчук відразу помітив цікаву композицію. «Я момент вже зловив, тут наповненість різних кольорів, – показує вулицю Михайлівську, частково церкву та будинки. – Тисячі разів я проїжджав ваше місто, та сьогодні тут вперше».

Віра Устянська приїхала із Запоріжжя, Артем Смородін – з Харкова. Що малюватимуть, ще не визначилася. «Чекаю на екскурсію. Вулиця Михайлівська вражає, та хочу побачити місто з різних сторін», – каже Віра.

Після оглядової екскурсії містом митці визначаться з локаціями та працюватимуть упродовж дня. Об’єктами мистецької інтерпретації стануть міські пейзажі.

На Михайлівській представили виставку робіт учасників пленеру минулого року. Тоді художники написали 120 робіт, з них 30 – про Житомир. Дві живописні роботи митців-переможців минулорічного пленеру подарували нашому місту – із зображеннями Дому Трибеля на Михайлівській та Житомирської міської ради.