fbpx
   

Космічний фестиваль малої авіації “Korolev Avia Fest” відбувся у Житомирі

Події | 17:36, 23.08.2020
 Поділитися

Поділитися в

Майже 200 учасників на власних літаках із багатьох міст України та Європи зібралися на Міжнародний космічний фестиваль малої авіації вищого пілотажу “Korolev Avia Fest”, який 14-ий раз відбувається у Житомирі. Про це повідомляє Суспільне.

За словами співорганізатора заходу Володимира Васильєва, на летовище у Житомир прилетіли пілоти, які керували як найменшими дельтапланами, так і потужними бізнес-джетами. Але їх об’єнувало те, що вони– люди, які люблять небо і мріють про небо.

“Тут зібрались люди, які вміють і можуть мріяти. Ми мріємо про небо, і ми хочемо показати це людям. Якщо після цього шоу в українському небі хоча б однією людиною стане більше, тоді це свято дійсно відбулося не дарма”, – сказав Володимир Васильєв.

Анатолій Мельник до Житомира прилетів із Одеси літаку “Вайпер”, якому майже 50 років. Пілот розповідає, що це раритет, і така техніка ні в чому не поступається сучасним літакам.

Анатолій Мельник: “Я вам відкрию велику таємницю: літак 1968-го року випуску дуже гарно почуває себе в небі, стабільний. У небі йому чим вище – тим краще. Це потрібно спробувати. Найбільший кайф – це не тоді, коли ти відриваєшся від землі, а коли ти приземляєшся. Ніколи не буває однакової посадки. Але коли ти заходиш на посадку, торкаєшся землі – це найкраще, що можеш відчути”.

До Житомира Анатолій прилетів не один, а із племінником Романом. Хлопчик розповів, що піднімається в небо не вперше. Він любить екстремальні польоти, особливо, коли йому влаштовують “американські гірки” у повітрі.

Мама Романа Ірина: “Приємно з висоти подивитися, яка велика у нас Україна, як все засаджено, як гарно. І чим вище піднімається літак, тим краще це видно. І от тоді починаєш відчувати себе спокійно і приходить відчуття безпеки”.

Показові авіапольоти – найбільш видовищна частина авіашоу. Спочатку над летовищем пролітають військові вертольоти Мі-8, потім – бойові винищувачі Су-27.

Житомирянка Олена Жуковець: “У мене були мурашки. Одночасно було захоплення і страх. Це вражаюче. Хотілося теж спробувати політати, оскільки я завжди мріяла бути бортпровідницею. Суперові відчуття. Гадаю, такі авіашоу потрібно робити частіше. Це додає емоцій у буденне життя”.