fbpx
   

Команда 30-ї ОМБр стала кращою у військово-спортивних змаганнях серед частин ОК «Північ»

Армія, Спорт | 14:31, 22.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Команда 30-ї окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького стала кращою у військово-спортивних змаганнях за системою БАРС «СТАЛЕВА МІЦЬ».

На минулому тижні на базі 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, що на Житомирщині, завершились змагання на першість оперативного командування «Північ» з військово-прикладних видів спорту «Сталева міць».

Змагання відбулися серед дев’яти команд підпорядкованих військових частин, що територіально розташовані в районі відповідальності ОК «Північ». У кожній – по вісім військових спортсменів і дев’ятий член команди – бойовий медик, який у разі травмування здатний оперативно та якісно надати першу медичну допомогу побратимам.
Учасникам змагань доводилось виборювати перемогу на кожному етапі.

Отже, перший день військовослужбовцям потрібно пройти 4 завдання. Перше – подолати тактичну смугу перешкод, в якому беруть участь 5 в/с, ще двоє в\с облаштовують табір для своєї команди з підручних засобів та 1 чоловік – медичний фахівець постійно спостерігає за діями своєї команди. Завдання не з легких, адже учасникам потрібно успішно подолати 14 перешкод, при цьому під час виконання завдання підрозділ не повинен розтягуватися більше ніж на 10 м від першого до останнього члена команди, перший член команди не переходить до виконання другої перешкоди поки останній військовослужбовець з команди не пройшов перешкоду. Друге завдання – для кожного учасника команди індивідуальне. Це швидкісна стрільба з автомата зі зміною позицій, з різних відстаней та положень, метання гранати на влучність, евакуйовання пораненого з поля бою повзком лежачи, планка. Третє завдання – подолання дистанції до 10 км по пересічній місцевості за мінімальний відрізок часу. Четверте: скрите завдання, яке оголошується після долання дистанції кросу.

Другий день розпочався більш напруженіше, вже з подолання дистанції 20 км і це ще не все, наступне завдання військова естафета: 100 м перенесення пораненого в плащ-наметі, перенесення 5 мішків (25 кг. кожний) з піском для обладнання позицій, подолання водної перешкоди (заболоченої ділянки), підйом колоди над головою 100 разів. Перенесення колоди на 1 км, де категорично забороняється ставити колоду на землю. За кожне випущення колоди на землю ( у разі падіння) команді до основного часу додається 5 хвилин. Згинання й розгинання рук в упорі лежачи 500 разів на команду по черзі, а також переповзання по пересічній місцевості до 300 м у складі підрозділу в колону по одному.

Третій, вирішальний день, учасники перетягували канат.

Головна мета змагань, за словами організаторів, це – залучення військовослужбовців до систематичних занять спортом, а також зниження у них морально-психологічного навантаження після повернення з району ведення бойових дій, пропаганда здорового способу життя й об’єднання різних за фахом, але єдиних за духом військових колективів.

Змагання були таки напруженими, як психологічно так і фізично. У складних завданнях, учасники демонстрували не тільки силу і витривалість, а й мужність, кмітливість та дружність, у результаті чого ми стали кращою командою серед частин ОК «Північ» у військово-спортивних змаганнях за системою БАРС «Сталева Міць».

Друге місце зайняли військові з окремого автомобільного батальйону. На третій сходинці – збірна 1-ї окремої танкової Сіверської бригади.

Команду нагородили кубком, грамотами та медалями.

Попереду змагання збірної ОК «Північ» на першість Сухопутних військ.