fbpx
   

Кілька сотень поліцейських Житомирщини стали донорами крові

Cуспільство, Здоров'я | 16:25, 25.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

Упродовж лютого-березня тривав благочинний флешмоб підрозділами поліції регіону. Його мета – поповнити запаси Житомирського обласного центру крові. До акції долучився і начальник ГУНП Юрій Олійник.

Акція стартувала на початку лютого зі слухачів та викладачів ДУ «Навчальний центр підготовки поліцейських» і упродовж двох місяців до неї приєднались Управління патрульної поліції та поліції охорони в області, Житомирське районне управління поліції та відділ поліції №1 Житомирського РУП, Коростенське районне управління поліції та спецпризначенці «КОРДу».

Ще близько сотні працівників Головного управління Нацполіції Житомирщини прийшли до Центру крові 24-25 березня.

Начальник ГУНП Юрій Олійник розповів, що подібний досвід донорства отримав уперше, але готовий і надалі бути ініціатором таких гарних справ:

Не страшно, не боляче, а навіть цікаво і, за словами медичних працівників, корисно, – поділився враженнями очільник поліції Житомирщини. – Плануємо зробити візити до Центру постійними.

Директор Житомирського обласного центру крові Анатолій Чугрієв показав, де зберігаються запаси крові:

Передбачити, коли виникне нагальна потреба у тих чи інших компонентах, неможливо, тому ми дбаємо про своєчасний забір крові. Звісно, є моменти, коли ми працюємо на конкретні замовлення, наприклад, для онкохворих. Але у загальному у нас завжди має бути достатня кількість запасів. Днями ми виконали запит 4 лікувальних закладів на одну і ту ж групу та резус, ІІ +, на 17 доз, тобто тут же ми почали шукати донорів, аби поповнити саме таку категорію.

Серед тих, хто прийшов до Центру 24 березня, лейтенант поліції Андрій Котюк. Хлопець півтора десятка разів, за його словами, уже був донором, а тепер вирішив здати плазму крові:

Вважаю, що кожен, хто за медичними критеріями, може це робити, повинен поповнювати запаси крові для потреб інших. Це, як на мене, посильно для усіх, тим більше поліцейських.

© Головне управління Національної поліції в Житомирській області