fbpx
   

Фінансування закладів профтехосвіти у Житомирі під питанням

 Поділитися

Поділитися в

Питання щодо покриття витрат, пов’язаних із функціонуванням професійно-технічних закладів Житомира, досі залишається невирішеним, – інформує Житомирська міська рада.

Бюджетним кодексом України передбачено здійснення видатків на професійно-технічну освіту (на оплату послуг з підготовки кадрів на умовах регіонального замовлення у закладах професійно-технічної освіти, які розташовані на території зазначених міст) з бюджетів об’єднаних територіальних громад, у складі яких є місто – обласний центр. При цьому, питома вага учнів ПТНЗ – мешканців Житомирської міської ОТГ складає близько 30 відсотків. Разом з тим, пунктом 201 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України визначено, що «з обласних бюджетів можуть здійснюватися видатки, визначені підпунктом “е” пункту 2 частини першої статті 89 цього Кодексу, у частині підготовки кадрів на умовах регіонального замовлення для потреб усієї області… При цьому обсяги зазначених міжбюджетних трансфертів визначаються за формулою, яка затверджується відповідною обласною радою у додатку до рішення про обласний бюджет».

«Депутатський корпус Житомирської міської ради 8-го скликання вкрай стурбований відсутністю джерел для покриття видатків на фінансування професійно-технічних навчальних закладів, розташованих на території м. Житомира», – йдеться у Зверненні депутатів Житомирської міської ради щодо здійснення видатків на професійно-технічну освіту, яке прийняли сьогодні, 24 грудня, депутати Житомирської міської ради під час ІІ пленарного засідання ІІ сесії міської ради восьмого скликання.

Депутати Житомирської міської ради пропонують забезпечити фінансування закладів професійно-технічної освіти, які розташовані на території м. Житомира, на умовах співфінансування та передбачити в обласному бюджеті на 2021 рік видатки на фінансування закладів професійно-технічної освіти, які розташовані на території м. Житомира, в сумі 68,6 млн грн.

Довідково: за інформацією Департаменту освіти Житомирської міської ради, у 5 закладах професійно-технічної освіти Житомира (Центр професійно-технічної освіти м. Житомира, Державний навчальний заклад «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення», «Державний навчальний заклад «Житомирське професійно-технічне училище»; Державний навчальний заклад «Центр сфери обслуговування міста Житомира»; Житомирський професійний політехнічний ліцей) навчається 2 954 учнів. Навчання здійснюється за 50 спеціальностями.