«Крокуючий» фестиваль «Витоки Уборті Медові» став обласним

Розваги
1482
«Крокуючий» фестиваль «Витоки Уборті Медові» став обласним

Коли сім років тому військовий пенсіонер Петро Володимирович Скиба, уродженець села Андрієвичі Ємільчинського району, задумав поширити свою ідею святкування Медового Спасу на місці витоку річки Уборть (урочище Рудокопи поблизу села Андрієвичі) на сусідні села, він, мабуть, і гадки не мав, що це святкування стане місцевим фестивалем, а згодом – обласним фестивалем, а пізніше, можливо, – міжнародним фестивалем.

Після чотирьох років святкування по селах Ємільчинського району, які розташовані на берегах Уборті (Андрієвичі, Куліші, Ємільчине та Підлуби) фестиваль отримав статус обласного. І вже у статусі обласного етнографічного фестивалю він 2 вересня пройшов у селі Рудня-Іванівська.

На захід прибуло чимало поважних гостей: голова обласної ради Володимир Ширма, народний депутат України Володимир Арешонков, голова районної державної адміністрації Ігор Євтушок, голова районної ради Віктор Сорока, керівництво   Новоград-Волинського, Коростенського, Олевського районів, представники управління культури обласної державної адміністрації, духовенства Ємільчинського та Олевського районів.

Але головними дійовими особами фестивалю стали його учасники – фольклорні колективи Ємільчинського, Олевського, Новоград-Волинського, Романівського, Хорошівського районів області, місцеві та приїжджі пасічники, майстри народного ужиткового мистецтва, делегації сільських рад Ємільчинського району.

А відвідувачам свята (яких прибуло на сільський стадіон Рудні-Іванівської дуже багато!) розваг вистачало на будь-який смак та гаманець: і частування традиційними поліськими ставами, і майстер-класи з народних ремесел та промислів, і торгівельні ряди з медом та продуктами бджільництва, і розваги, конкурси та товари  для дітей, і польова кухня з справжньою рибною юшкою!

В рамках фестивалю пройшов конкурс вишиванок  у номінаціях: наймолодший у вишиванці, найстарший у вишиванці, краща чоловіча вишиванка, найкраща жіноча вишиванка, вишиванка «збабусиної скрині». Переможці були нагороджені відзнаками та подарунками.

А концерт! Концерт достойний столичної сцени: чоловічий гурт «Козацькі забави» м. Київ, ансамбль національного обряду «Родослав» м. Житомир, учасники художньої самодіяльності з Ємільчинського та інших районів області. Справжньою окрасою концертної програми стали виступи дитячого танцювального колективу з села Рихальське.

Масштабне дійство було організоване відділом культури Ємільчинської райдержадмінстарції за сприяння управління культури облдержадміністрації, Руднє-Іванівської сільської ради, ДП «Ємільчинське лісове господарство» та багатьох небайдужих громадян та підприємств, які справою підтримали українську культуру.

Вже наступного року фестиваль пройде селами Олевщини та, сподіваємося,  завершиться в Республіці Білорусь.

 

Автор: Володимир Євтух