fbpx
   

До Житомира приїхали учасники всеукраїнського автопробігу “Шлях незалежності”

Події | 19:12, 24.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

24 липня Житомир відвідали близько пів сотні учасників всеукраїнського автопробігу “Шлях незалежності”, котрі в такий спосіб хочуть привернути увагу влади та суспільства до проблем наркозалежних людей і їх реабілітації.

Про це повідомляє Суспільне.

90 відсотків учасників автопробігу – це колишні наркозалежні, які зуміли відмовитись від наркотиків у реабілітаційних центрах. Учасник автопробігу на ім’я Андрій розповів кореспондентам Суспільного, що вперше спробував наркотики у 90-х роках. За 14 років залежності побував у в’язниці та підірвав здоров’я.

“Я вже доколовся до такої стадії, що в мене в ногах були справжні дірки аж до кісток. Мене тоді навіть міліція ще хотіла посадити – вони сказали, що брати мене навіть не будуть, бо не знають, що зі мною робити. Тоді я вже просто зрозумів: ще трошки – і я просто помру. Пройшовши реабілітаційний центр, я вже багато років перебуваю у повній свободі від залежностей, працюю на роботі, плачу податки, у мене дружина, двоє дітей – все те, про що, будучи залежним, я навіть думати не міг”, – каже Андрій.

15 липня учасники пробігу стартували з Маріуполя. Основна мета автопробігу – привернути увагу суспільства до проблеми наркозалежності та розповсюдження наркотиків. Окрім того, учасники акції вимагають на законодавчому рівні затвердити механізм примусової, за згодою близьких, реабілітації наркозалежних.

“Це законопроєкт, який полягає у тому, що наркоману можна дати альтернативне покарання. Наприклад, наркоман вчинив маленький злочин і йому світить термін один рік, і суддя йому дає право вибору: або один рік у тюрмі, або пів року у реабілітаційному центрі. Але якщо цю реабілітацію покинеш, то точно сядеш до тюрми. І от тоді є шанс, що людина поміняє своє життя. Другий момент: коли рідні страждають від члена родини, який вживає наркотики – зараз у них немає виходу. Я, наприклад, поїду його заберу – мене звинуватять у кримінальному злочині – викраденні людини. Ми хочемо, щоб тут був такий момент: батьки, жінка зібралися, написали заяву, лікар підтвердив, що дійсно людина є наркоман, вони пішли до суду і суд відправив його на примусову реабілітацію”, – говорить співорганізатор автопробігу Олег Коган.

До 2 серпня учасники автопробігу планують відвідати 21 місто України.