fbpx
   

До уваги житомирян: почали діяти нові карантинні обмеження

Cуспільство | 16:54, 20.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 20 вересня, в Україні розпочали діяти нові карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Відповідні зміни було внесено до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. №1236 та від 29 червня 2021 р. №677.

У разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено за умови наявності не менше як у 80% працівників закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародного, внутрішнього або іноземного сертифіката. Сертифікат може підтверджувати:

  •  вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати);
  •  вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);
  •  негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;
  •  одужання особи від зазначеної хвороби.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено, якщо 100% працівників закладу освіти матимуть документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат. Сертифікат може підтверджувати:

  •  вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);
  •  негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;
  •  одужання особи від зазначеної хвороби.

Строк чинності COVID-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини (жовті сертифікати) від дати введення дози становитиме 120 днів, двома дозами (зелений сертифікат) – 365 днів. COVID-сертифікат, що підтверджує негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції, діятиме 72 години. Термін дії сертифіката про одужання від COVID-19 становитиме 180 днів.

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати їх на папері відповідного кольору не потрібно. Чинність сертифіката має бути підтверджена за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).