fbpx
   

Де у Житомирі можна пройти тестування на COVID-19 і скільки це коштує

Медицина | 15:40, 22.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

Управління охорони здоров’я Житомирської міської ради інформує: вибір правильного виду дослідження варто робити зі своїм сімейним лікарем, оскільки це залежить від багатьох факторів.

Методом імуноферментного аналізу (ІФА) визначаються імуноглобуліни М та G  (Ig M та Ig G):Наявність Ig M свідчить  про те, що людина зараз хворіє на коронавірусну інфекцію. Наявність Ig G означає, що людина вже перехворіла або інфікувалася вірусом, і в неї виробився імунітет до вірусу.

Діагностика за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) показує наявність/відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Тому цей метод може виявити в захворілого коронавірус в перші дні зараження. Для ПЛР-тестування здійснюється забір зразків біологічного матеріалу (слизових оболонок) з двох зон верхніх дихальних шляхів (носоглотки та ротоглотки) пацієнта. Цей метод є високотехнологічним та, відповідно, дороговартісним.

Що стосується  ІФА тестів на COVID-19, то їх можливо зробити в міських закладах охорони здоров’я, а саме:

  •  Комунальному підприємстві «Лікарня № 1»;
  •  Комунальному підприємстві «Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка»;
  •  Комунальному підприємстві «Дитяча лікарня імені В.Й.Башека».

Вартість дослідження :

Адреси забору крові:

  • КП «Лікарня № 1» – поліклініка № 1, вул. В.Бердичівська, 32
  • КП «Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка» – поліклініка, вул. Л.Українки, 16
  • КП «Дитяча лікарня імені В.Й.Башека» – стаціонар, вул. Шевченка 2а.

Як повідомляють в управлінні охорони здоров’я, вірусологічна лабораторія, яка створена в КП «Дитяча лікарня імені В.Й.Башека», на сьогодні працює в тестовому режимі. При введенні її в повну експлуатацію вартість одного дослідження становитиме 780 грн при одночасному зверненні 80 і більше осіб, та 1330 грн при індивідуальних зверненнях.

Що стосується громадян, які планують виїхати за кордон, то вид дослідження на COVID-19, який потрібен для виїзду, визначається країною/державою, до якої здійснюється подорож.

На офіційному сайті Міністерства зовнішніх справ України є актуальна інформація щодо обмежень відвідування країн під час пандемії COVID-19, в тому числі у вигляді інтерактивних мап.