fbpx

Чому хворих на COVID-19 стає більше і чи чекати на другу хвилю?

Здоров'я | 14:33, 15.06.2020
 Поділитися

Поділитися в

Завідувач кафедри інфекційних хвороб, професор, доктор медичних наук Національної медичної академії імені Шупика Олександр Дуда заявляє, що, зважаючи на світові показники, можлива друга хвиля спалаху коронавірусу COVID-19, – інформує Суспільне.

“Зараз істотно збільшилась кількість швидких із хворими на COVID-19. Це свідчить про те, що народ трохи розслабився, дозволив собі більше. Припинили дотримуватися дистанції, носити маски, особливо у приміщеннях. І після цього ми бачимо збільшення кількості тих, хто захворів. Відповідно, карантинні міри можуть стати жорсткішими, аби запобігти подальшому поширенню вірусу”, — розповів Дуда в ефірі Українського радіо.

За його словами, кількість хворих на COVID-19 зростає, але залишається меншою, ніж в інших країнах, через те, що “у різних країнах різний вірус”.

“Кількість інфікованих і хворих у Китаї не можна порівняти із США, Японією чи Італією. Вірус змінюється і в кожній країні має свої особливості. У нас динаміка схожа на ту, що протікає в Польщі. Там кількість інфікованих стає меншою, і нам варто рівнятись на них та заходи, які вони впроваджують. Що стосується імунітету проти коронавірусу, то в найбільш небезпечному регіоні — Ломбардії, у Бергамо — провели дослідження. Там була величезна кількість хворих і вчені протестували понад 10 тисяч людей. 57% мали імуноглобуліни G. Як на мене, це суперечливе питання, яке свідчить про те, щоможна чекати на другу хвилю”, — припустив професор.

Дуда сказав, що в Україні обстежили 62 хворих на коронавірус. Результати показали, що під час хвороби люди мають високі показники імуноглобуліну M. А після одужання імуноглобуліни G, які є найголовнішим захисником, що не дає повторно захворіти, можуть бути середніми або навіть низькими.

Водночас професор зазначив, що для точних результатів потрібно провести десятки тисяч обстежень.

Нагадаємо, на Житомирщині за добу 42 нові випадки COVID-19, в Україні – 656.