fbpx
   

Четверо житомирян потрапили на гачок шахраїв минулого тижня

Кримінал | 15:48, 1.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

Минулого тижня жертвами ошуканців стали 4 мешканців Житомира. Двоє з них намагалися продати свої речі на популярному вебсайті, проте через надмірну довірливість потрапили у тенета шахрайської схеми та позбулися власних заощаджень.

Так, днями до Житомирського районного управління поліції звернулася 22-річна житомирянка. Дівчина розповіла, що мала намір продати мобільний телефон через оголошення на одному з інтернет-сайтів. Того ж дня їй у месенджер написала незнайомка, яка зацікавилася пропозицією і погодилася придбати гаджет шляхом послуги доставки сайту. Проте за деякий час в особистих повідомленнях продавчиня побачила ще одне повідомлення з того ж акаунта, де потенційна покупець жалілась на збій у системі оформлення. Водночас вона надіслала лінк, за яким продавцю нібито потрібно було підтвердити операцію продажу. Заявниця виконала всі умови, вказані у посиланні, серед іншого вказала конфіденційні дані своєї банківської картки. За деякий же час виявила, що з її рахунку зникли гроші – близько 5 тисяч гривень.

Аналогічним способом позбулася своїх заощаджень і 42-річна місцева жителька. У цьому випадку ошуканці присвоїли майже 2 тисячі гривень.

Наразі за цими фактами поліцейські розпочали кримінальні провадження за ст.190 (Шахрайство) КК України, у рамках якого встановлюють особи пройдисвітів.

Водночас поліцейські вкотре закликають громадян не бути легковажними і не довіряти незнайомцям. У ситуаціях, схожих на вищевказані, варто дотримуватися низки простих правил:

  •  не контактуйте з неперевіреними продавцями на торговельних інтернет-майданчиках та вебсторінках, для збереження своїх заощаджень користуйтеся послугою доставки з післяплатою;
  •  у разі покупки чи продажу речей на торговельних сайтах, ведіть спілкування з потенційними клієнтами лише у спеціальних чатах;
  •  не переходьте за посиланнями в особистих повідомленнях, які вам відправляють нібито для покупки товарів чи повернення коштів;
  •  у жодному разі не надавайте свою особисту інформацію (таку як номер банківської картки та паролі) стороннім особам.

Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей.

Головне управління Національної поліції в Житомирській області