fbpx
   

Адаптивний карантин “по-новому”, коли і як діятиме?

Cуспільство | 10:04, 14.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

Головний санлікар Віктор Ляшко повідомив, що уряд планує до 18 лютого ухвалити постанову про адаптивний карантин, але поділ “кольорових” зон за рівнем епідеміологічної небезпеки буде здійснюватися по-новому. Про це інформує Суспільне.

Так, за його словами, “зелена” зона передбачає скасування майже всіх карантинних обмежень, за виключенням хіба що носіння масок. Вона буде вводитися, якщо рівень захворюваності на ГРЗ щонайменше в 13 областях не перевищуватиме 50% від епідпорогу, встановленого для цієї області, а коефіцієнт виявлених випадків COVID-19 не сягатиме 5%.

“Жовта” зона передбачає ті ж обмеження, що діють зараз. “Помаранчева” зона буде вводитися при перевищенні одного з п’яти контрольних показників. “Червона” зона передбачає жорсткі карантинні обмеження і буде встановлюватися у разі, якщо два чи більше ознак з п’яти триматимуться протягом трьох днів поспіль:

  • завантаженість кисневих COVID-ліжок перевищує 65%;
  • кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену до коронавірусу протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300;
  • кількість госпіталізацій з підтвердженням коронавірусу та підозрою протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – понад 60;
  • коефіцієнт виявлення випадків COVID-19 методом ПЛР або визначення антигену – понад 20%;
  • зростання загальної кількості госпіталізацій протягом тижня у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – понад 50%.

За чинним зонуванням зараз Україна живе за умовами “помаранчевої” зони. У новому розподілі ці обмеження відповідають “жовтій” зоні.